• “Garantili ve Sigortalı Taşıma"
  • Tüm Türkiyede Güvenilir Sigortalı - Asansörlü Nakliyat
  • 0536 573 10 05

Paketleme ve Ambalajlama

Bulut Nakliyat

Paketleme ve Ambalajlama

Paketleme ve Ambalajlama

Samsun Evden Eve Paketleme ve Ambalajlı Nakliyat 

                Samsun da eşya paketleme birçok kişinin korkusu haline gelmiştir. Özellikle çok sık taşınan ve ev değiştiren kişiler bu durumu iyi bilirler ki, eşya paketlemek oldukça külfetlidir. Bulut Nakliyat bu noktada diğer evden eve nakliyat firmaları arasında fark yaratmaktadır.Bulut Nakliyat ile çalışacaksanız, durum sizler için çok daha kolaylaşmaktadır.Bulut Nakliyat evinize gelerek gerekli eşya ve binada fizibilite çalışmasında bulunur. Yapılan ön çalışma sonrası hangi eşyalar hangi eşyalarla birlikte paketlenecek taşınacak hesaplanıyor ve bir taşıma planı oluşturulur. Daha sonrasında Bulut evden eve nakliyat firması çalışanları büyük bir titizlikle eşyalarınızı sınıf sınıf ayırır ve paketler.

                Bulut Nakliyat firmamız Taşınacak olan eve ücretsiz  gelen eksperimizin gerekli belirlemeleri özellikli eşyaları (çelik kasa,piyano,akvaryum,özel tasarım mobilya vs.) belirler tüm parametrelerle hazırladığı taşıma planı doğrultusunda sizinle istişare edilir ve  eşya taşıma işleminiz başlar.Kadromuzda yıllardır çalışan  tecrübeli nakliyat elamanlarımız ile mobilya ustamız eşyalarınızın sökme işlemini yapar.Taşınacak Eşyanızın nakliyesine göre paketleme yöntemleri kullanılır.Nakliye esnasında Su ve tozdan koruması için eşyalarınız taşımadan önce kaliteli streç  ile kaplanır,sonrasında koltuklar, yatak,baza vs. gibi kirlenebilir eşyalar tekrar naylon malzeme ile sarılır.Evden eve nakliye için özel kalın malzemeden yapılmış, darbe emici kılıflar ile de son ambalaj işlemi bitmiş olup nakliye işlemine hazır hale gelir.evden eve Paketleme işlemi uygulanan eşyalar araca alınır.Yüksek katlarda ki eşyalarımızı 18.kata çıkabilen asansörlerimiz ile daha hızlı ve güvenli şekilde araca alınır.Eşyalarınızın gideceği eve eşyalarınız güvenli ve tertemiz bir şekilde çıkarılır.Eşyalarınız eve sizin isteğiniz doğrultusunda  nakliye işlemi ile odalara yerleştirilip mobilyalarınız ustamız tarafından kurulumu yapılır. Beyaz eşyalarınızın bağlantıları yapılır(elektrik,doğalgaz,perde dahil değildir) . Her eşya istediğiniz gibi  monte edilip iş teslim edilir , nakliyat ödemesi alınır.

                Eşya paketleme ve ambalajlama neden bu kadar önemli diye düşünüyorsanız, bu durumu sizlere şöyle açıklayalım.Yeni evinize geçtiğinizde mutfak eşyalarınızın salondan çıkmasını ya da yatak odanızdan çıkmasını istemezsiniz. Her birinin yerine yani ait olduğu yere bırakılmasını isterseniz. Çünkü bu durum sizlere daha çok kolaylık sağlamakla birlikte, daha da güvenli olacaktır. Aynı zamanda eşyalarınızın taşınırken zarar görmemesi adına da eşya paketleme çok önem arz etmektedir. Paketlemeleri siz yaptığınız zaman herhangi bir kırılma ya da zedelenme ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda sorumluluk evden eve nakliyat firmasında değil sizde olacaktır. Ancak bu paketleme işlemini eğer ki firma çalışanlarına yaptırırsanız, eşyalarınız sigorta kapsamına girecektir. Herhangi bir kırılma ya da hasarda paranız firma tarafından mutlaka karşılanacaktır.

Paketlemeyi kendiniz yapacaksanız şu hususlara dikkat etmelisiniz:

                Malzemeler: Evinizi taşımadan önce size gerekli olan birtakım malzemeleri hazırlamanız önem taşır. Yeterince koli, paket ipliği, koli bandı, makas, kalem, tornavida, kontrol kalemi (elektrik tesisatı için), gazete veya ambalaj kağıtları önceden hazırlanmalıdır. Bu size hem çok vakit kazandıracak hem de eşyalarınızın yıpranmasını önleyecektir.
               Paketleme: Evdeki giysi, kitap, mutfak ve süs eşyalarını güzel bir şekilde paketlemelisiniz; çünkü düzenli bir şekilde eşyaları kolilere yerleştirmek, hem eşyalarınızı tozdan ve sert darbelerden koruyacak hem de üzerine içinde ne olduğunu yazmanız sayesinde yeni eve yerleşmede size büyük kolaylık sağlayacaktır. Kırılacak eşyaları gazete kağıtlarına sararak yerleştiriniz. Daha sonra koli bandı ile taşırken açılmayacak şekilde iyice yapıştırınız. Kolinin üzerine içinde ne olduğunu yazınız. Bu eşyaları yeni eve taşırken kolileri hangi odaya bırakacağınız konusunda size fikir verecek ve ev içinde yeniden taşınmanızı önleyecektir.
                Mobilya ve beyaz eşyalar: Ev taşımanın en zor tarafı mobilyaları söküp taşımak ve yeniden kurmaktır. Bunun için tecrübeli bir arkadaşınızın yardımına ihtiyacınız olabilir. Çıkardığınız vidaları kaybetmemek için bir poşete koyarsanız iyi edersiniz. Ayrıca gardırobunuza ait parçaların nereye ait olduğunu unutmamak için kurşun kalemle mobilyanın üzerine yazmakta fayda var.